Destan İlaç A.Ş.
Pesinol Solüsyon

Pesinol Solüsyon

Cilt Bakım Solüsyonu
PESİNOL solüsyon yüzde yüz yerli bir buluştur.
Kırmızı biber (Kapya) kırmızı acı biber ve damar otunun (sinirli ot) karışımından tamamen yerli bir düşünce ile sentezlenip elde edilen Çok özel bir SOLÜSYONDUR.
Bitki ve gıda maddeleri bileşiminden üretilen bu ürün İLAÇ DEĞİLDİR.

PESİNOL SOLÜSYON
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı kozmetik tebliğine göre üretilmiş, sağlık bakanlığına bildirimi
yapılmış, gerekli izni alınmış dünya da ilk kez üretilmiş çok özel bir üründür.

PESİNOL SOLÜSYON’un KİMYASAL YAPISI VE ETKİLERİ
Capsicum Annuum temel bileşimleri, kapsaisin ve kapsaisineidlerden oluşur. Kimyasal kompozisyonuna bağlı yağlar kapsaisinoidler,uçucu yağlar ve kapsaisin gibi karatanoid pigmentler
bulunur.

Kokusu Alkilmetoksipinozinlerinden meydana gelir ve içinde esansiyel yağlar barındırır.
Kırmızı biberler (acı ve tatlı kırmızı biberler) renklerini kırmızıdan kapsantin kapsarin vb. sarıya kadar
keratoneid pigmentlerinden oluşurlar. İçerisinde A.B.C ve E vitaminleri taşır. E vitamini özellikle hücre yenilenmesinde çok etken oluşundan dolayı ürünümüzün cilde temasıyla cildin yenilenmesine destek olduğunu gözlemledik. Kırmızı acı ve tatlı biberler (Kapsaisin) Merkezi sinir sisteminde ağrı uyarılarının iletilmesinde İnflamasyonda çok etken bir rol üstlenir ve hücreleri aktive eder. Damar otu (sinirli ot) ilave ederek aktivitasyonunu mikrop öldürücü iltihap giderici antibakteriyel bir etkiye ulaşılarak hem ciltte ölü hücreleri yenilemek Hem de cildi sağlıklı bir yapıya kavuşturmak amaçlanmıştır.

İçeriğinde kapsantin, kapsarin, allantoin, apigenler, biapigenler, lineloic asit ve oleanalic asit birleşmesinden elde edilmiş ve cilt hasarlarını; derideki sertlik, çatlak, sivilce, siğil gibi sorunlarda PESİNOL Solüsyon ile masaj yaparak sonuç alınabilmektedir.